Tu jesteś
Home > Aktualności > ORLIK Opole znów bez punktów. [SKRÓT]

ORLIK Opole znów bez punktów. [SKRÓT]

Kolejne starcie w barażach nie przyniosły upragnionego zwycięstwa. Naprzód Janów Katowice wywalczył komplet punktów na Toropolu.

W początkowej fazie meczu opolanie zdecydowanie przeważali na tafli. Byli szybsi, dokładniejsi, co przyniosło pierwsze trafienie Zorina. W 7 minucie drugiej tercji, po świetnej akcji Rzekanowskiego i Skrodziuka nie pozostało Gorzyckiemu nic innego, jak wpakować gumę w bramce Pechka. Wszystko układało się po myśli gospodarzy. Niestety, wystarczyła dekoncentracja, błędy i w 2 minuty Orlik zaliczył 3 straty bramkowe. Takiego obrotu spraw, chyba nikt na trybunach się nie spodziewał.

Trzecia odsłona to moment w którym podcięło skrzydła Orlikowi. W trzeciej minucie tej tercji Ostapczuk starał się wyekspediować krążek spod bramki Nobisa, ale zakantowała mu łyżwa i wpadł do własnej brami. Krążek ten udało się wybić Miettinenowi, ale sędziemu Gabryszakowi nie przeszkadzało to w odgwizdaniu opóźnienia gry i w konsekwencji karnego, co w naszym odczuciu, jest to decyzja mocno dyskusyjna, a nawet niedorzeczna. A co wy o tym sądzicie?

Czy to celowe opóźnianie gry, za które dyktuje się karne?

Po takim rozwoju sytuacji opolanie tracą kolejne 2 bramki w przeciągu 137 sek. Gra niestety zaostrzała się z minuty na minutę. W 59 minucie następuje atak na Svitaca, który kończy się złamaniem nosa. Walka do końca dała jeszcze gospodarzom trafienie w ostatniej minucie za sprawą Rzekanowskiego.

Orlik Opole – Naprzód Janów Katowice 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
1:0 Władisław Zorin – Alexis Svitac (11:56)
2:0 Wojciech Gorzycki – Szymon Skrodziuk, Oskar Rzekanowski (26:43)
2:1 Michał Woźnica – Petr Procházka, Marcin Frączek (34:29)
2:2 Patrik Zicho (36:04)
2:3 Jan Poruba – Michał Woźnica, Petr Procházka (36:29)
2:4 Marcin Jaros (42:25, rzut karny)
2:5 Marcin Frączek – Petr Procházka (44:42, 5/4)
3:5 Oskar Rzekanowski – Wojciech Gorzycki, Kordian Chorążyczewski (59:16, 5/3)

Polub i udostępnij:
Podobne Artykuły
Do góry