Tu jesteś
Home > Aktualności > Derby Opolszczyzny. Futsaliści Berlandu i Odry zafundowali pokaz wspaniałej gry. [SKRÓT]

Jak zawsze derby rządzą się swoimi prawami. Nie inaczej było i tym razem. Od pierwszych minut nikt nie miał zamiaru się oszczędzać. To jednak gospodarze w pierwszej fazie zdominowali parkiet, co rusz atakując bramkę Odry. Dość szybko udowodnili swoją przewagę zdobywając 2 bramki. Mecz był zacięty, a zawodnicy uciekali się do wszystkich metod pozwalających zatrzymać przeciwnika.  Przyniosło to przedłużony rzut karny dla Berlandu. Gawin go jednak nie wykorzystał. Strzał wylądował na słupku. Również i goście w tej części spotkania dwukrotnie podchodzili do przedłużonych rzutów karnych, wykorzystując jeden za sprawą Nesterowa.

Druga odsłona zaczęła się od podwyższenia przewagi gospodarzy na 3:1 po dobitce Riemanna. Od tego momentu gospodarze trochę się wycofali koncentrując się na grze z kontrataku, choć mogło to być skutkiem zaciekłych ataków Odry, która zaczęła grę z mocnym pressingiem i to już na przedpolu Berlandu. Przyniosło to efekt w 29 minucie. Odra złapała kontakt bramkowy. Okupiła to jednak wieloma faulami. Tej połowie gospodarze mieli okazje do podwyższenia wyniku z przedłużonych rzutów karnych aż czterokrotnie. I… nie wykorzystali ani jednej. Jak często bywa, takie sytuacje się mszczą i tak było i tym razem. Pod koniec meczu Osuchowski dał remis w tym spotkaniu.

Wynik 3:3 świadczy o wielkieJ determinacji Odry Opole, w dążeniu do zdobyczy punktowej i koszmarnej nieskuteczności Berlandu Komprachcice, która najbliższe treningi powinna poświęcić na trafianie w światło brami z rzutów karnych.

Berland Komprachcice – Odra Opole 3-3 (2-1)
Bramki: 1-0 Sapa – 4., 2-0 Bienias – 6., 2-1 Nesterów – 16., 3-1 Riemann – 21., 3-2 Karnatowski – 29., 3-3 Osuchowski – 39.
Berland: Burduja – Meryk, Riemann, Bienias, Boczarski, Sapa, Szwed, Gawin, Przywara, Lachowicz, Małek, Gielza, Kilian. Trener Dariusz Lubczyński.
Odra: Krzywicki – Tosik, T. Skowronek, Łopuch, Osuchowski, Kryworuszczak, Karnatowski, Jaskólski, Nesterów, Krok. Trener Marcin Waniczek.