PGE Orlik Opole wzmocnił skład na pozycji bramkarza. Nowym bramkarzem został Rosjanin, Alexander Tryanichev.  To 30 letni hokeista, który w swojej karierze grał w rosyjskich ligach VHL i KHL, oraz w lidze białoruskiej w której spędził ostatnie 2 lata grając w Yunost Minsk. Zdobył wraz z klubem mistrzostwo i wicemistrzostwo Białorusi. Statystyki tego bramkarza ( zobacz tutaj ) powinny napawać optymizmem.

Trener Jacek Szopiński powiedział między innymi… Liczymy, że będzie to wzmocnienie naszej pozycji na bramce. W tym momencie wszystkie mecze bronił Kieler, który jest jeszcze młodym bramkarzem. Mamy jeszcze Jarka Nobisa i Robaszkiewicza. Można by było spróbować z Nobisem, ale długo nie bronił w meczach, i byłoby to zbyt duże ryzyko.   Treningi to zbyt mało, aby wywnioskować, czy Alexander będzie świetnym bramkarzem, czy też nie. Ma świetne statystyki, Wszystko jednak zweryfikuje lód. Na pytanie o możliwość gry Alexandra Tryanicheva, w piątkowym meczu z Podhalem Nowy Targ, trener był pełen optymizmu, choć nie mógł potwierdzić, czy wszystkie formalności będą załatwione na czas.

W późniejszej rozmowie z wiceprezesem Grzegorzem Sikorą, dowiedzieliśmy się że wszystkie formalności zostały dopięte i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowy nabytek, strzegł bramki Orlika już w najbliższym meczu.

Polub i udostępnij:
Podobne Artykuły