Tu jesteś
Home > Aktualności > Derby dla Berlandu Komprachcice.

Derby dla Berlandu Komprachcice.

Derby Opolszczyzny, których byliśmy świadkami w niedzielę pomiędzy FK ODRA OPOLE, a BERLANDEM KOMPRACHCICE, potwierdziły pozycję w tabeli 1 ligi futsalu.

Mecz od pierwszych minut był wyrównana żadna z ekip nie miała zamiaru „cofnąć nogi”. Walka o piłkę i każdy skrawek parkietu był widoczny w każdej sekundzie spotkania. Wystarczy nadmienić, że ODRA w 10 minut zebrała 5 przewinień i wisiała nad nią groźba przedłużonych rzutów karnych. Przed tym jednak się uchroniła dzięki uważnej grze. Pierwsze trafienie zaliczyła ODRA w 6 minucie. Wyniku 1:0 jednak nie udało się dowieść do końca pierwszej części meczu. Na 6 sekund przed gwizdkiem goście doprowadzili do wyrównania.

Druga połowa połowa zaczęła się od dynamicznych ataków gospodarzy. Berland zaś grał konsekwentnie i cierpliwie. Walory techniczne wszak były po ich stronie. Efekt? W 31 minucie Berland podwyższa wynik i na tablicy widnieje 1:2. Mecz jednak wciąż był na styku i wszystko było możliwe. Co rusz szybkie akcje szły na obie bramki.

Ostatnie 3 minuty spotkania, to osobna historia z bardzo szybką akcją. Berland podwyższa na 3:1 po strzale z połowy boiska. Piłka rykoszetuje i wpada do pustej bramki. Odra nie składa broni. Wprowadza lotnego bramkarza. Na minutę przed końcem, bramkarz gospodarzy popełnia jednak błąd przy wyprowadzeniu piłki, w konsekwencji czego fauluje i opuszcza parkiet z czerwoną kartką. To pozbawiło Odrę iluzorycznych szans, na odrobienie strat. W konsekwencji gry w osłabieniu na 22 sekundy przed ostatnim gwizdkiem, goście umieszczają piłkę w bramce po raz czwarty. Reasumując przegrana ODRY Opole 1:4 nie odzwierciedla różnicy w poziomie gry w tym spotkaniu, które było wyrównane. Pokazuje jednak dlaczego te dwie drużyny dzieli tyle pozycji w tabeli ligowej.