Tu jesteś
Home > Aktualności > Z mglistych informacji, wyłania się ponura wizja pogrzebu Orlika Opole.

Z mglistych informacji, wyłania się ponura wizja pogrzebu Orlika Opole.

W ostatnich dniach Zastępca Prezydenta Opola, Pan Przemysław Zych wystosował Oświadczenie pt. „Sytuacja w opolskim hokeju” Jasno z niego wynika, że RIO zakwestionowało między innymi wydatkowanie dotacji na wypłatę nagród dla zawodników hokeja.

Poczytny portal Hokej.net postanowił przyjrzeć się dokładniej całej sprawie i zweryfikować ten przekaz z dokumentami RIO. Artykuł ten ( czytaj tutaj ) po wnikliwej analizie, wykazuje spore nieścisłości w przekazie Zastępcy Prezydenta. Oświadczenie kładzie akcent na nieprawidłowe wydatkowanie środków na hokeistów, a z raportu pokontrolnego RIO wynika że problemem było finansowanie zawodników piłki ręcznej. Większość z nas pamięta zamieszanie związane z Gwardią Opole i przerzuceniem dotacji która miała do nich trafić, Pieniądze te miasto postanowiło wytransferować do szczypiornistów orężną drogą, przez Orlik Opole. Na ile niejasne były intencje ówczesnych władz Opola nie wiemy, ale jednostronnie opisał to były Prezes Gwardii, Pan Janusz Maksym. Artykuł z oświadczeniem, pt. „Warto Być Przyzwoitym czyli krótka historia przejęcia opolskiej GWARDII” warto przeczytać, bo jest pewnym dopełnieniem mechanizmów w opolskim Ratuszu.

Reasumując, gdzie jest prawdziwy problem? Czy dowiemy się co jest zapalnikiem doprowadzającym Orlik Opole pod ścianę być/ nie być. Czy doczekamy się komentarzy dotyczących niespójności pism i dokumentów?

Polub i udostępnij:
Podobne Artykuły
Do góry