Tu jesteś
Home > Aktualności > Orlik Opole rozpoczyna PLAY OUT [TRANSMISJA]

Orlik Opole rozpoczyna PLAY OUT [TRANSMISJA]

To ostatnia faza sezonu dla Orlika Opole. Ta faza nie ustawia końcowej tabeli w sezonie, a jest eliminatorem, dającym prawo dalszego grania w PHL w przyszłym sezonie. Początkowo w tej fazie miały zagrać cztery drużyny. Zagłębie Sosnowiec, Orlik Opole i Polonia Bytom, które zostały sklasyfikowane na trzech ostatnich miejscach w ekstralidze. Tą listę uzupełnia Naprzód Janów Katowice, które pewnie wygrały 1 ligę.

W ostatnich dniach kibice hokeja dowiedzieli się, że Polonia Bytom z uwagi na problemy finansowe, jak i z obiektem na którym ma zostać rozebrany dach, z powodu zagrożenia budowlanego, wycofała się z rozgrywek.
Faza ta więc wyeliminuje tylko jedną ekipę z przyszłorocznych rozgrywek w elicie polskiego hokeja.

Opolanie przystępują do tej fazy mocno pokiereszowani. Skład z Barlickiego w ostatnich tygodniach opuścił trzon drużyny również z powodów finansowych. Hokeiści którzy pozostali, jak i uzupełnili skład w styczniu, postanowili zawalczyć do końca. Pozostaje wiele pytań, na które nie znamy odpowiedzi.

  • Czy uda się powalczyć o utrzymanie?
  • Czy Orlik Opole w ogóle wystartuje w sezonie 2019/2020?

To pytania na które otrzymamy odpowiedź zapewne w niedługim czasie. Teraz skupmy się jednak na grze. Już dzisiaj, o godz. 17:00 Orlik zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie to możemy śledzić dzięki www.slaskie.tv które będzie nadawane w systemie PPV. Gorąco zapraszamy do kibicowania.

Polub i udostępnij:
Podobne Artykuły
Do góry