Tu jesteś
Home > Aktualności > Walka do końca daje FK Odrze Opole upragnione punkty. [SKRÓT]

Walka do końca daje FK Odrze Opole upragnione punkty. [SKRÓT]

W sobotnie popołudnie FK Odra Opole podejmowała sąsiada z tabeli,GKS Ekom Invex Remedies Nowiny Nadmieńmy że goście mieli o 1 punkt w tabeli więcej. Odra do tej pory w 13 meczach zebrała niestety tylko 9 punktów. Wszyscy zdawali sobie sprawę jaką wagę ma ten mecz.

Od pierwszych minut jednak obie ekipy nie zafundowały nam błyskotliwego futsalu. Akcje były nieskładne, a na parkiecie rządził chaos. Opolanie do tego w przeciągu zaledwie 11 minut wyczerpali limit pięciu fauli. Kwestią czasu były kolejne i tak niestety się stało. Już pierwszy przedłużony rzut karny goście zamienili na bramkę, po pięknym strzale w same okienko. Kolejny faul opolan na szczęście przyjezdni nie zamienili na kolejne trafienie. Inną sprawą jest, że faul ten raczej jest mocno dyskusyjny. Wielu obserwatorów uważało że piłka nie była przechwycona przez bramkarza i o faulu nie powinno być mowy. Dylemat ten jednak zostawiamy Waszej ocenie, po obejrzeniu skrótu.

Początek drugiej odsłony nie przyniósł wielkiej zmiany i obraz gry nie odbiegał od pierwszej części spotkania. Opolanie jednak doprowadzili do wyrównania. Kolejne dość przypadkowe trafienie gości mocno zaniepokoiło kibiców zebranych na trybunach, ale na naszych futsalowców podziałało elektryzująco. Od tej pory nastąpiła zdecydowana postawa opolan. Zaczęli grę opartą na agresywnym pressingu, i szybkich atakach. Ta zmiana stylu gry, zdecydowanie nie pasowała gościom. Z sytuacji w której kontrolowali grę, przeistoczyło się to w desperacką obronę. Efektem tego było doprowadzenie do remisu (2:2). Gdy już wszyscy wyczekiwali końcowego gwizdka i podziału punktów, Odra przeprowadziła ostatni skuteczny atak Atak, który zapewnił 3 punkty. Dzięki temu wynikowi Odra Opole awansowała na 9 pozycję w tabeli.