Tu jesteś
Home > Aktualności > Pożegnalny występ Arkadiusza Kostka

Pożegnalny występ Arkadiusza Kostka

PGE Orlik Opole podejmował na swoim lodowisku MH Automatykę Gdańsk. Faworyt niestety nie zawiódł. Gdańszczanie wygrali tą potyczkę w stosunku 5:1

Od pierwszych minut opolanie nie mieli zamiaru być tylko tłem dla gości. Raz po raz atakowali bramkę Automatyki. To jednak Gdańszczanie umieścili gumę w bramce Nobisa jako pierwsi. Strzelcem tej bramki był Vladislav Yelakov – niedawny hokeista Orlika. Doszło jeszcze do kilku wymian ciosów, ale bez efektu bramkowego.

Druga odsłona niestety znów zaczęła się od straty bramki, co niestety staje się powoli tradycją. W ostatnich spotkaniach wiele początków tercji kończyło się stratą bramek. I tym razem bramkę zdobył znany z opolskiego lodu, Aleksandr Golovin, po asyście Yelakova. Opolanie nie odpuszczali, jedna skuteczność przy obecnym składzie nie jest ich mocną stroną. Dla kontrastu Gdańszczanie nie marnowali okazji i w 33 minucie Vitek podwyższył wynik na 3:0 Końcówka tej tercji jednak należała do gospodarzy. Gdańszczanie się pogubili, złapali dwie kary i opolanie stanęli przed wielką szansą grając 5/3. Pierwsze wznowienie i „bomba” w wykonaniu Arkadiusza Kostka. Krążek pewnie wybroniony przez Cowleya. Następne wznowienie, wycofanie na środek do Bartka Bychawskiego, a ten silnym i precyzyjnym strzałem zdjął pajęczynę z prawego spojenia bramki. Wynik po syrenie 1:3 dla gości.

Trzecia odsłona nie przyniosła wielkich zmian w grze. Opolanie starali się atakować, ale skuteczność nie była ich sprzymierzeńcem. Gdańszczanie dla odmiany spokojnie prowadzili mecz i kontrowali przy każdej okazji. w 45 minucie ponownie skarcił nas nasz były hokeista, Golovin i wynik 4:1 całkowicie spuścił ciśnienie na trybunach. Wisienką na torcie była ostatnia bramka Gdańszczan w wykonaniu Jana Stebera, który przejął krążek za własną bramką i przejeżdżając całe lodowisko mijając opolskich hokeistów, jak pachołki na placu manewrowym, pokonał ostatnią zaporę w postaci Jarka Nobisa. Tak oto został ostatecznie ustalony wynik tego spotkania.

Musimy również wspomnieć o kolejnym osłabieniu opolskiej ekipy. Był to pożegnalny występ Arkadiusza Kostka, który przed fazą Play-off, wzmocni JKH GKS Jastrzębie. Arku – serdecznie dziękujemy za wiele sił i serca, jakie włożyłeś dla barw Orlika Opole, i życzymy sukcesów, na miarę Reprezentanta Polski.

PGE Orlik Opole – MH Automatyka Gdańsk 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
0:1 – Władisław Jełakow – Jan Krasowskij (5/4 13:24)
0:2 – Aleksandr Gołowin – Władisław Jełakow (21:52)
0:3 – Josef Vítek – Petr Polodna, Jan Steber (5/4 32:49)
1:3 – Bartłomiej Bychawski – Patryk Pelaczyk, Sebastian Szydło (5/3 39:49)
1:4 – Aleksandr Gołowin – Władisław Jełakow, Igor Rożkow (45:22)
1:5 – Jan Steber (48:20)