Tu jesteś
Home > Aktualności > PGE Orlik Opole z kompletem punktów. Sił jednak brakuje.

PGE Orlik Opole z kompletem punktów. Sił jednak brakuje.

W dniu wczorajszym opolscy hokeiści rozgrywali zaległy mecz 21 kolejki PHL. Rywalem Orlika była KADRA PZHL, która już w sobotę zaczyna Mistrzostwa Świata IB U20.

Pierwsza tercja rozpoczęła się od ostrych ataków kadrowiczów. Orlik jednak szybko uspokoił grę i zdominował taflę. Po 15 minutach, gospodarze prowadzili już trzema bramkami.

Druga odsłona wystartowała z przytupem. w 21 minucie Trandin podwyższył wynik do 4:0, ale po kolejnej minucie PZHL zdobył bramkę po strzale Jana Sołtysa. W tym momencie zaczęły się powoli problemy gospodarzy. Wąska ławka i czwarty mecz w ciągu sześciu dni, musiał pozostawić ślady w nogach hokeistów Orlika. W 28 minucie Dominik Paś zaliczył drugie trafienie dla PZHL.

Trzecia tercja zdecydowanie należała do młodzieży polskiego hokeja. To jednak dzięki skutecznej grze naszej najlepszej piątki udało się zdobyć piątą bramkę, której strzelcem był Yelakov, a asystowali Trandin i Przygodzki. Wydawało się że stan 5:2 na 10 minut przed końcem, gwarantuje końcowy wynik. Niestety brak sił gospodarzy był coraz bardziej widoczny. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 54 minuta i 5:3. Prawdziwa nerwówka zapanowała na Toropolu na minutę przed końcem spotkania. Łukasz Kamiński zdobył bramkę kontaktową  ( 5:4 ) i oczywistym było że końcówkę zagrają bez bramkarza, wpuszczając dodatkowego hokeistę wzmacniając siłę ataku. Opolanie jednak wytrzymali presję i zdecydowane ataki, prowadząc przemyślaną grę w defensywie.

PGE Orlik Opole – Kadra PZHL 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
1:0 – Alexiei Trandin – Martin Przygodzki, Vladislav Yelakov 06:24),
2:0 – Arkadiusz Kostek – Oskar Rzekanowski (09:42),
3:0 – Łukasz Sznotala – Vladislav Yelakov, Martin Przygodzki (15:12, 5/4),
4:0 – Alexiei Trandin – Vladislav Yelakov, Arkadiusz Kostek (21:00),
4:1 – Jan Sołtys – Kamil Wałęga (21:57, 5/4),
4:2 – Dominik Paś – Damian Tyczyński, Szymon Bieniek (27:27, 5/4),
5:2 – Vladislav Yelakov – Alexiei Trandin, Martin Przygodzki (50:35, 5/4)