Tu jesteś
Home > Aktualności > PGE Orlik Opole rozbity na własnym terenie [WIDEO]

PGE Orlik Opole rozbity na własnym terenie [WIDEO]

Nie tak to miało być! Kibice pojawili się na Barlickiego pełni nadziei, że zwycięska pasja Orlika zostanie przedłużona. Niestety już przy czytaniu składów, wdarło się zaniepokojenie. Okazało się, iż Arkadiusz Kostek – podstawowy defensor, dzień wcześniej doznał kontuzji i jego udział w grze jest wykluczony.

Początek spotkania był bardzo obiecujący. To gospodarze byli stroną dominującą, a goście sporadycznie wybierali się z akcją pod opolską bramkę. Niestety, jedna z pierwszych akcji oświęcimian i bramka. Opolanie chcąc odrobić straty zapomnieli o dyscyplinie meczowej i rozpoczęli otwartą grę. To jednak był fatalny pomysł. Unia z niesamowitą skutecznością wypunktowała opolan w niespełna 8 minut, strzelając w sumie 5 bramek w tej tercji.

Druga odsłona była już wyrównana w której obie ekipy zaliczyły po 2 trafienia. Ostatnia tercja to ponownie ataki Orlika i spokojna obrona gości nastawiona na grę z kontry. Ostatnia minuta przyniosła kolejną bramkę dla Unii Oświęcim zamykając wynik na 2:8

PGE Orlik Opole – Unia Oświęcim 2:8 (0:5, 2:2, 0:1)
0:1 – Jan Daneček – Sebastian Kowalówka, Miloslav Jáchym (07:12),
0:2 – Iiro Vehmanen – Juha Kiilholma, Peter Tabaček (09:25),
0:3 – Sebastian Kowalówka – Jan Daneček, Aleš Ježek (10:02),
0:4 – Damian Piotrowicz – Kamil Paszek, Dariusz Wanat (14:31),
0:5 – Andrej Themár – Juha Kiilholma, Jakub Šaur (15:11),
0:6 – Sebastian Kowalówka – Jan Daneček, Aleš Ježek (21:28),
0:7 – Juha Kiilholma – Miloslav Jáchym (34:09, 4/5),