Tu jesteś
Home > Aktualności > Seria zwycięstw PGE Orlika Opole trwa! [WIDEO]

Seria zwycięstw PGE Orlika Opole trwa! [WIDEO]

Wszyscy kibice zastanawiali się jak zakończy się mecz o przysłowiowe 6 punktów. Miejscowy Orlik rozgrywał spotkanie z „sąsiadem” z tabeli – drużyną Węglokoks Kraj Polonią Bytom. Ostatnie zwycięstwa powiały optymizmem, ale krótka ławka jest wciąż bolączką opolskiej ekipy.

Od pierwszych minut opolanie jednak starali się zdominować taflę i zdecydowanie im się to udawało. Raz po raz atakowali bramkę bytomian. 8 minuta przyniosła pierwsze zdobycze bramkowe. Autorem trafienia był Trandin, który ostatnio zaliczył hat-tricka. Kolejne ataki jednak w pierwszej tercji nie przyniosły zmian wyniku.

Druga odsłona już zdecydowanie należała do Orlika, ale defensywa gospodarzy nie ustrzegła się błędów, których w tym meczu było sporo. Mimo świetnej postawy bramkarza Nicka Vilardo który zaliczył skuteczność obrony na poziomie 98%, goście w 22 minucie doprowadzili do wyrównania. Orlik nie pozwolił jednak na odbudowanie się bytomian. Już po 50 sekundach, kapitan Orlika – Sebastian Szydło podwyższył wynik na 2:1. Po kolejnych 5 minutach Yelakov podwyższył wynik, a Bartek Bychawski na 40 sek. przed końcem drugiej tercji ustalił wynik na 4:1.

Przy takim wyniku nie dziwi chyba nikogo, że gospodarze przestali forsować tempo i skupili się na defensywie i kontroli na tafli. Co mogło się spodobać kibicom, to ambitna postawa gości. Mimo tak fatalnego wyniku, postanowili powalczyć o jego poprawę i zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Jak często jednak bywa, taka zagrywka potrafi się „zemścić”. Tak stało się i tym razem. Na 2 minuty przed ostatnią syreną, Martin Przygodzki umieścił gumę w pustej bramce Polonii.

To było naprawdę fajne widowisko, które pobudziło nieliczną publikę. Wierzymy jednak, że ostatnie wyniki PGE Orlika Opole przyciągną więcej kibiców i pozwolą zbudować równie piękne show na trybunach.

PGE Orlik Opole – Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
1:0 Alexei Trandin – Martin Przygodzki – Vladislav Yelakov (07:18, w przewadze)
1:1 Jakub Jaworski – Szymon Mularczyk – Matej Cunik (21:25)
2:1 Sebastian Szydło – Aleksandr Golovin – Bartłomiej Bychawski (22:11)
3:1 Vladislav Yelakov – Alexei Trandin – Arkadiusz Kostek (27:09)
4:1 Bartłomiej Bychawski – Aleksandr Golovin – Sebastian Szydło (39:21)
5:1 Martn Przygodzki – Alexei Trandin – Vladislav Yelakov (58:19, do pustej bramki)