Tu jesteś
Home > Aktualności > BERLAND Komprachcice liderem Opolszczyzny

BERLAND Komprachcice liderem Opolszczyzny

To już jest koniec. Koniec futsalowego sezonu 1 Polskiej Ligi Futsalu. Berland końcówkę sezonu, kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa, odrabiając straty z początku sezonu.

Nie inaczej zakończył się ostatni mecz z GKS Futsal Tychy. Standardem w Komprachcicach, było tracenie pierwszej bramki przez gospodarzy. I tym razem nie było inaczej. W 6 minucie Kołodziejczyk zdobywa bramkę dla GKS, ale 3 minuty później, z dystansu strzela Mika, piłka uderza w słupek, dopada do niej Sapa i z najbliższej odległości pakuje pod poprzeczkę. W 12 minucie Gibała dostrzegł Mateusza Mikę, który niepilnowany czekał na prawej stronie. Mocny strzał i 2:1 dla gospodarzy. Nie minęła 1 minuta, Sapa ponownie trafia do bramki. Goście pogubieni nałapali faule, które w konsekwencji kończą się rzutem karnym. Podchodzi Gawin i 4:1 dla Berlandu.  GKS wprowadza Dudzika jako lotnego bramkarza, który w 16 minucie odrabia straty (4:2). Kilian strzałem z połowy boiska podbija wynik na 5:2. Taktyka gry GKS z dodatkowym zawodnikiem w polu, nie dała im pożądanych efektów. Ponowne fatalne rozegranie piłki, przechwyt i strzałem przez praktycznie całe boisko, Zboch trafia do pustej bramki. 6:2 – takim wynikiem kończy się pierwsza część spotkania.

Druga połowa przyniosła zmiany w taktyce gości. Zrezygnowali z lotnego bramkarza, uświadamiając sobie, że ta taktyka na tym terenie przynosi raczej straty. Woli walki jednak wynik nie odebrał tyszanom. To skutkował dalej faulami. W tej części bramki zaliczył Lachowicz, Shved, dwa trafienia z karnych Gawina. Jedyne trafienie jakie zaliczyli goście, to w 36 minucie gol Bartłomieja Sitko. Deserem tego spotkania, tego sezonu, było trafienie Miki na 13 sekund, przed końcowym gwizdkiem. Wynik całego spotkania to 11:3 dla Berlandu Komprachcice.

Tak piękna gra w końcówce sezonu, oraz strata punktów przez FK Odrę Opole (remis), pozwoliło Berlandowi Komprachcice awansować na 5 pozycję w tabeli, i potwierdzić iż są najmocniejszą drużyną na Opolszczyźnie.