Tu jesteś
Home > Aktualności > Sensacyjna porażka PGE Orlika Opole. (WIDEO)

Sensacyjna porażka PGE Orlika Opole. (WIDEO)

Ten mecz miał być formalnością. Rywale opolan, Naprzód Janów Katowice z 28 spotkań wygrali tylko 6, w tym 1 w doliczonym czasie i 1 o rzutach karnych. Orlik dla odmiany w ostatnich potyczkach prezentował wysoką formę i dodatkowo został wzmocniony kolejnym obcokrajowcem.

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Gospodarze już w 5 minucie zdobyli powadzenie a sprawą strzału Radka Meidla. Niestety już po kolejnych 5 minutach przewaga na tablicy się rozmyła. Kamil Chorousek oddał strzał z linii niebieskiej obok bramki. Krążek po odbiciu wrócił i Kieller wpakował go sobie do bramki. Niestety wróciły przykre wspomnienia z spotkań tego bramkarza z początku sezonu. Pod koniec pierwszej tercji trybuny Toropolu oniemiały. Janowianie broniąc się w osłabieniu wybijają gumę wprost na kij Kiellera, ten podaje do Bychawskiego, który nonszalancko rozgrywa krążek idealnie podając do Jana Sedy. Tak obsłużony długo się nie zastanawiając, huknął w długi róg i opolski bramkarz ponownie wyciągał krążek z bramki.

Jeśli ktoś się spodziewał, że od drugiej tercji opolanie ruszą na rywali, to mocno się rozczarował. Gra była prowadzona w niemrawym tempie. Efektem tej gry było jedno trafienie Trandina, który na tle całej drużyny, był w miarę jasnym punktem.

Trzecia odsłona przyniosła emocje, jednak nie takie na jakie czekali opolscy kibice. Słodczyk pogrążył gospodarzy dwoma trafieniami w 46 i 52 minucie.  Wprawdzie Przygodzki w 58 minucie zmniejszył wielkość porażki do stanu 3:4, lecz to wszystko na co było stać gospodarzy. Porażka ta praktycznie zamyka drogę do upragnionej „szóstki” w końcowej tabeli, przed fazą play off. Szanse oczywiście pozostały, ale tylko matematyczne. Niemniej jednak życzymy jak najlepszego wyniku. Wszak nadzieja umiera ostatnia.

PGE Orlik Opole – Anteo Naprzód Janów 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
1:0 Radek Meidl – Aleksiej Trandin, Łukasz Sznotala (04:02, 5/4)
1:1 Kamil Charousek – Marcin Słodczyk (09:43)
1:2 Jan Šeda (18:41, 4/5)
2:2 Aleksiej Trandin – Radek Meidl, Martin Przygodzki (26:51)
2:3 Marcin Słodczyk – Marek Indra, Marek Kosakowski (45:20)
2:4 Marcin Słodczyk – Marcin Jaros (51:10)
3:4 Martin Przygodzki – Aleksiej Trandin, Radek Meidl (57:41)

Sędziowali: Mariusz Smura (główny) – Mateusz Bucki, Wiktor Zień (liniowi).