Tu jesteś
Home > Aktualności > Hokejowe derby Opolszczyzny. Chemik Kędzierzyn-Koźle vs Orlik Opole [WIDEO]

Hokejowe derby Opolszczyzny. Chemik Kędzierzyn-Koźle vs Orlik Opole [WIDEO]

Hokej na Opolszczyźnie, to nie tylko ekstraligowa drużyna PGE Orlika Opole. Mamy również reprezentantów w II lidze Śląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja, a są nimi Orlik Opole, oraz Chemik Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze spotkanie tych ekip, które odbyło się 28 października, zakończyło się wynikiem 9:5 dla Chemika Kędzierzyn-Koźle

W dniu wczorajszym gospodarzem byli Chemicy, choć spotkanie odbyło się na Toropolu. Kędzierzynianie to prawdziwi zapaleńcy hokeja, którzy istnieją od 15 lat, choć w ich mieście lodowisko dawno przestało istnieć. Wypada dodać, że prawdopodobnie to jedyna ekipa z Polski, która miała okazję grać 2 lata temu na lodowisku Toronto Maple Leafs, gdzie ulegli Kanadyjczykom 5:4 (zerknij)

Od pierwszego gwizdka nie brakowało zaangażowania  żadnej z ekip, ale precyzją mogli się pochwalić głównie kędzierzynianie. Bardzo szybko doprowadzili do prowadzenia 2:0. Opolanie jednak odpowiedzieli bramką kontaktową i nie ustępowali doświadczonym gospodarzom. Tercja ta jednak zakończyła się prowadzeniem kędzierzynian 3:1

Druga odsłona była wyrównana, dająca każdej z ekip po 2 bramki. Kędzierzynianie górowali opanowaniem krążka i grą w tercji ataku, a opolanie prezentowali grę szybszą, nastawioną na kontrataki. Podczas syreny na koniec tercji, na tablicy widniał wynik 5:3

Trzecia tercja ujawniła braki kadrowe, jak i kondycyjne hokeistów Chemika. To Opolanie częściej atakowali, walcząc o lepszy rezultat. Opolanie ponownie zmniejszyli różnicę do 1 bramki (5:4), ale gospodarze spotkania ponownie szybko zdobyli bramkę, pozwalającą na kontrolowanie gry.  Równo z syreną kończącą spotkanie opolanie wpakowali krążek do bramki Chemików, ale jak się okazało sędziowie uznali, iż miało to miejsce już po czasie gry.

Mecz ten zakończył się wynikiem 6:4 dla Chemika Kędzierzyn-Koźle.  Jak na razie doświadczenie znów górą.