Tu jesteś
Home > Aktualności > KPR GWARDIA OPOLE na dobrej drodze do grupowej fazy Pucharu EHF

KPR GWARDIA OPOLE na dobrej drodze do grupowej fazy Pucharu EHF

Gwardii Opole po wyeliminowaniu zespołu Benfica Lizbona, w II rundzie EHF przyszło się zmierzyć z  drużyną RD Koper. Spotkanie to było pierwszym w ramach dwumeczu. Następne odbędzie się za tydzień w Słowenii.

Świetną informacją jest wynik meczu w Okrąglaku, gdzie opolanie wypracowali pięciobramkową  zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym. Gwardziści od początku przystąpili do meczu zdeterminowani,   a „Jogi” znów wyczyniał cuda na bramce. Po chwili Gwardia prowadziła już 5:2 W dalszej fazie mecz się wyrównał a bramki padały po jednej, jak i po drugiej stronie parkietu.  Do końca pierwszej części spotkania gospodarzom udało się zwiększyć przewagę do 5 bramek.

Do drugiej części goście przystąpili bardzo zmotywowani, a sama gra się mocno zaostrzyła. Słoweńcom udało się doprowadzić do stanu 19:18. Demony powróciły. Na szczęście opolscy szczypiorniści mogą liczyć na dodatkowego zawodnika jakimi są opolscy kibice. Prawie całkowicie wypełniona hala używała rąk, gardeł i bębnów, aby wesprzeć Gwardzistów. I udało się. Opolanie znów odskoczyli na dystans 5 bramek i taką zaliczkę zabierają przystąpią do spotkania rewanżowego.

KPR Gwardia Opole – RD Koper 30-25 (17-12)
Gwardia: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 1, Siwak 1, Zarzycki 4, Klimków, Tarcijonas, Mokrzki 5, Dementev 4, Jankowski 5, Mauer 9, Milewski, Morawski 1.
RD Koper: Kocjancic, Vran – Dolenc 3, Grzentic 2, Nikolic, Vlah 4, Krecic 4, Matijasevic, Moljk 1, Rapotec, Smolnik 2, Sokolic 1, Gucek, Planinc 1, Bratkovic 7.
Sędziowali: Eshref Beqiri i Ilir Krasniqi (Kosowo).
Kary: Gwardia (10 minut) – Koper (8 minut).
Widzów: 2800.

Materiał przedstawia ostatnie minuty meczu, oraz zaangażowanie kibiców, którym należą się gratulacje za wzbogacenie widowiska, jakim był ten mecz.

Dodatkowo do obejrzenia galeria zdjęć >>> TUTAJ

Polub i udostępnij:
Podobne Artykuły
Do góry