Tu jesteś
Home > Aktualności > Gdzie zmierza polski hokej? Sędziowie kolejny raz „w roli głównej” (WIDEO)

Gdzie zmierza polski hokej? Sędziowie kolejny raz „w roli głównej” (WIDEO)

W dniu wczorajszym rozgrywano mecz pomiędzy PGE Orlik Opole, a MH Automatyka Gdańsk. Tym razem ponownie głównymi „bohaterami” postanowili zostać sędziowie. Kontrowersyjnych decyzji nie zabrakło. Niestety ta plaga nie jest niczym nowym na polskich lodowiskach. W meczu tym Filip Pesta faulował,  umieszczając swój kij w oku Milana Baranyka.

Spotkanie sędziowali Włodzimierz Marczuk,jako główny, oraz Grzegorz Cudek i Artur Hyliński w roli liniowych.  Sędziowie postanowili udowodnić że ta praca jest i dla niewidomych. Po meczu stwierdzili że nic nie widzieli. Wydaje nam się jednak, że płaci im się spore pieniądze, właśnie za to żeby wychwytywać wszelkie nieprawidłowości, a do tego potrzebna jest spostrzegawczość. Darujmy sobie jednak nieprzypadkowe złośliwości.

Kiedy PZHL i PHL wezmą odpowiedzialność za jakość tej dyscypliny. Nie pierwsza to potężna wpadka, a nie byliśmy jeszcze świadkami zdecydowanej reakcji władz. Czy dalej musimy oglądać żenujący poziom sędziowania? A może to już nie tylko brak umiejętności Panów z gwizdkiem, ale pozasportowe uwarunkowania?

Tak długo jak Zarząd nie ukróci takiego sędziowania, staje się współsprawcą niszczenia tej pięknej dyscypliny.

Ze specjalną dedykacją dla wszystkich sędziów hokeja w Polsce

Polub i udostępnij:
Podobne Artykuły

2 thoughts on “Gdzie zmierza polski hokej? Sędziowie kolejny raz „w roli głównej” (WIDEO)

Comments are closed.

Do góry